Me tahame elada oma unistuste elu. Meil on eraldi märkmik unistuste ja eesmärkide jaoks, me koostame nimekirju igal aastavahetusel ning planeerime oma kvartaleid. Me sisendame endale positiivseid aformatsioone ja visualiseerime ideid. Ja ikkagi vireleme oma väikeses elukeses ja ootame kuskilt saabuvat õnne.

Mis valesti on? Mis jupp on puslest puudu, et kokku saaks täiuslikkus? Millised juhtmed on valesti ühendatud, et lamp ikka ei põle? Me teame ju nii täpselt, mida soovime-tahame-ihaldame ja unistame hetkest, mil need asjad täituvad. Kui ei saa kõiki neid asju, siis palun igast ühest natukenegi!

Kahe teraga mõõk

See on lihtsalt uskumatu, kuidas me ühelt poolt nii soovime, kuid teisalt oma enda soove ja unistusi saboteerime. Ehk teisisõnu me ise hoidume alateadlikult oma unistuste täitumisest, sest arvame, et me pole seda väärt; see pole nagunii tõsi; tekib kaotus- ja hülgamishirm; ning mida teised siis veel minust mõtlevad.

Näiteks soovime saada rikkaks. Teeme roppu moodi tööd, et saavutada teatud majanduslik sissetulek, kõrge staatus, finantsiline vabadus. Soovime saada rahalist küllust, ostelda hinnasilte vaatamata, reisida lõputult ning nautida töö tegemise asemel hoopis hobide harrastamist (loe: töötamine on muutunud hobiks). Me nii väga tahame, aimamata, et meie enda sügavad uskumused hoiavad meid tugevalt tagasi oma tahtmiste saavutamisel.

Töötame, näeme vaeva ja panustame, kuid sisimas istub meil lapsepõlvest omandatud teadmine, et “rikkad on petised” või “ma pole piisavalt hea, et saada rikkaks”. Need on kohutavalt õelad võrgud, millesse end juba lapsena mässinud oleme ning millede avastamiseks on vaja teha rännakuid enda sisemusse. Igapäevaselt oleme need uskumused matnud nii sügavale, et neid pole võimalik mõistusega lähenedes tajuda.

Ja nii juhtubki, et töötame 10 tundi päevas, tahtes mõistusega edu ja rikkust, kuid hinge tasandil ütleme iseendale, et ma tegelikult ju ei taha rikkaks saada, sest siis ma muutun ka petiseks.

Kuidas ma saan teada, mida alateadvuses mõtlen?

Kuidas ma üldse tean, mis minu sügaval sisimas peitub? Mis uskumusi ma usun, mis vandeid olen andnud, mis tõekspidamised omaks võtnud? Nende avastamiseks on variante mitmeid, näiteks mediteerimine, rännakud, holistiline teraapia, kristalliteraapia, mõned ettevõtlusalased koolitused. Mind aitas sel teemal tugevalt edasi nii Rännak kui ka koolitus Millionaire Mind Intensive (MMI). Meetodite kombineerimine on eriti tõhus.

Erinevate meetodite kaudu on võimalik liikuda oma alateadvusesse, oma sisemaailma avastama. Kui suudame oma mõistusehääle, maskid ja selle “ego” vaikseks saada või kõrvale lükata, siis on võimalik vaadelda seda, mis meie sees päriselt on, tunnetada iseend ja tajuda emotsioone.

Lastes vabaks oma mõttemeele, hakkab hing kõnelema ja sealt avaneb ligipääs mälestustele, alateadvusele ja minevikukogemustele. Ja just sealt saame vabastada, ümber muuta ning lahustada erinevaid uskumusi, veendumusi ja vandeid, mida oleme endaga kaasas kandnud. Tihtipeale kerkib üles teemasid, millest me ise, nn mõistusetasandil, teadlikudki polnud. Ka mina ei teadnud, et mu sees on nii tugevad piiravad uskumused seoses külluse ja selle oma ellu lubamisega. Leedus MMI koolitusel olles avanes minu ees totaalselt uus maailm, uus külg minu sisemaailmast. Lahe! See avastamisrõõm toob kaasa uudishimu, vabadusetunde ja paljutõotavama tuleviku.

Sest vabastades oma sisemisi blokeeringuid avame end päriselt küllusele, rikkusele, armastusele, tervisele, harmooniale ja rahule. Kui meie hing toetab meie sõnu, siis hakkavad asjad juhtuma. Seni võime rääkida, mida iganes, kuid me ei saavuta soovitut. Me võime rääkida, et tahame rahulikku ja tasakaalus paarisuhet, aga kui sisimas on meil uskumus, et me pole seda väärt, siis nii ongi. Suhtes on tülid ja arusaamatused. Me võime rääkida, et tahame rikkust ja edu, aga kui sisimas on meil uskumus, et ma pole piisavalt tark või õige päritoluga, siis nii ongi. Töötame, palju töötame, aga saavutatud jõukust ei saabu.

Ehk siis – meie alateadvusel on meeletu jõud. Tasub end tundma õppida, kui tahame saada teadlikumaks, vabamaks ja õnnelikumaks!

Tavaliselt on nii, et mitte keegi ei takista meid peale meie iseenda. Me ise loome endale müürid, raamid ja trellid. Kuid tegelikult tasuks head mõtted ja ilusad väärtused hoopis meeles pidada. Vaatamata sellele on vahel tunne, et minu ja soovide vahel istub justkui selline tuim, ülbe ja kalk kass. Ta ei lase mind mööda. Ei lase mind lähemale oma unistustele. Kuidas saada temast võitu? Sest tegelikult olen ma ju tugevam, kui ükskõik, mis “kass”. Unistamine, visualiseerimine, fantaseerimine on juba pool võitu. Seda peab tegema. Seda tuleb teha. Sest kui ma ei tea, mida ma tahan, siis on väga raske seda saada!

Tekst: Getter Orusalu (loe ka Kirjutaja Getteri blogi)

Toimetas: Annamaria Venski

 

 

Pin It