Kas küsime endilt vahel, mida tähendab inimeseks olemine, milline on meie vastutus ja millised eelised? Enamasti kipume võtma kõike iseenesest mõistetavana. Tegelikkuses tuleks aga mõista, et inimeseks olemine on privileeg, mis hõlmab endas tohutult võimalusi ning täpselt samal hulgal ka vastutust. Vastutust ei peaks aga kartma, sellesse ei peaks suhtuma kui kohustusse, kuna ka see on iseenesest võimalus. Võimalus teha valikuid ja nende valikute põhjal nautida tulemusi.

On inimesi, kes soovivad, et maailm muutuks ja on inimesi, kes muudavad maailma. Miks see ikkagi on nii, et mõned inimesed suudavad maailma jätta oma jälje ning inspireerivad inimkonda veel kaua ka pärast lahkumist siit ilmast? Inimesed, kes soovivad, et maailm muutuks, näevad pahatihti ennast ja maailma justkui eraldiseisvate üksustena ning leiavad, et probleemid tulevad väljaspoolt. Inimesed, kes aga ise maailma muudavad ei pruugigi seda alati üldse teadlikult teha. Pigem on nad sedasorti inimesed, kes soovivad muutust iseendas ja teevad iga päev midagi selleks, et areneda, saada paremaks inimeseks ja teha midagi ära mitte ainult iseenda, vaid ka teiste heaks. Just nii hakkabki maailm muutuma, kui mõistame,et kõik saab alguse iseendast, et kõik see, mida näeme enese ümber, on väike osa meist endist. Meie tunded on enamasti meie enda mõtete viljad. Seega kui tunned negatiivseid tundeid, siis pööra julgelt pilk väliselt maailmalt sisemisele, et mõista, mis on nende tunnete põhjus ning kuidas neid lahustada. Kui ikkagi kahtled selles, et sinu enda sisemaailm peegeldub välises, siis meenuta mõnda eriliselt toredat päeva või sündmust elus ja mõtle, kas siis mitte ei tundunud maailm ilusam ehkki tegelikult võis üldises plaanis kõik täpselt samamoodi olla kui praegu, lihstalt sinu enda sagedus oli teine. Väga lihtne on aga silmad, kõrvad ja süda sulgeda ning tormata edasi nagu võidusõidu hobune, kel klapid peas ja sihikuks vaid kiirelt finišisse jõuda.

Mis siis, et maailm nutab ja valutab vihast ja kannatustest…mida mina väike inimene ikka ära teha saan. Loen ja vaatan uudiseid, sajatan, imestan ja kirun, nii on vähemalt arvamus välja öeldud. Näib, et nõndamoodi veerevad paljude argipäevad õhtusse. Kuid kas hetkekski on kerkinud mõttesse küsimus, mida ma saaks teha, et maailm muutuks paremaks kohaks kus elada? Kui paljud meist mõtlevad, et hirmu- ja vihalainega kaasa minemise asemel, võiks seda maandada ning luua hoopis armastust, rõõmu ja küllusetunnet. Siinkohal tulevad meelde läbi ajaloo auväärt eeskujud nagu Gandhi, Buddha, ema Teresa, Martin Luther King, George Orwell, Dalai Lama, John Lennon koos abikaasa Yokoga ja mitmed teised. Nemad on samamoodi sündinud lihtsate ja väikeste inimestena, kuid nad on kasvatanud endale suure ja julge südame, mis on teinud neist ka suured inimesed, legendid. Kuid elades tänases päevas ja tänastes oludes võiks pilgu pöörata ennekõike nende suunas, kes praegusel ajal püüavad maailma muuta  just sel viisil, mis on neile kõige omasem. Nende eeskujul ehk leiame endaski selle erilise miski, mis aitaks meil kasvada suure südamega inimeseks, kes leiab viisi, kuidas maailma omal moel muuta.

Snatam Kaur on laiemale üldsusele tuntud kui mantrate laulja. Tegelikkuses on tema tegemiste taga peidus aga ka missioonitundega rahuaktivist. Ta on arutlenud küsimuse üle, et miks me reageerime hirmu, viha või kättemaksuga sellele, mida me ei tunne?  Samal ajal kui meis kõigis on olemas lõputu armastuse ja valguse energia. Selleks, et selle energiaga kokku saada, peame me olema aga selguse ja rahu seisundis. Tegelikkuses peegeldab maailmas toimuv paljutki seda, mis meie sees on. Kõik see väline, mida maailmas näeme, on killuke meist endist. Seega tuleks teha pidevalt teadlikult tööd enesega. Selleks, et kaoks viha, ängistus, hirm ja frustratsioon, peame me andestama ja sulatama negatiivse. Siin ei mängi rolli, kes sa oled ja kus sa elad. Seda saab teha igaüks igalpool. Mantrad, mida Snatam Kaur laulab on pärit pühast Gurmuki keelest, mistõttu on nende mõju eriliselt võimas. Tema esitluses saavad kokku nii iidsed teadmised, võluv meeloodia kui ka imeliselt kõlav lauluhääl. Kuna Euroopas on viimased aastad olnud ärevad, palju on hirmu, vaenu, kurbust ja viha, siis selle asemel, et toimuvat lihtsalt kõrvalt vaadata otsustas ta tulla Euroopasse tuurile ning selle raames on võtnud ta üheks eesmärgiks lahustada siinset negatiivsust. Ehkki kogu tema looming paneb võnkuma kõrgemal sagedusel, loob armastuse ja rahu tunnet, siis Euroopa tarbeks sai loodud ka üks hoopis eriline mantra, mida kõik kontserdil kogeda ja kaasa laulda saavad. Mida rohkem inimesi seda kogeb ja sellele kaasa elab, seda suurem on mõju. Kui soovid sinagi osa saada sellest maailma muutmise protsessist, siis ainulaadse võimalusena saad Snatam Kauri kontserdist osa võtta 16.oktoobril Tallinnas Nordea Kontserdimajas.

Alusta Sinagi teed maailma muutmise poole, iga pisikene mõte, tegu ja samm on juba algus!

Autor: Annamaria Venski

Pin It