Nüüdseks, kui oleme 11 nädalat olnud uuel toitumisrajal tänu WildFitile. Olen kogenud kuidas mitte pole muutunud ainult tunne minu kehas ja üleüldises enesetundes, vaid ka minu tajud on tugevamad. Pean silmas, et minu intuitsioon on tugevam ja ma olen palju rohkem keskmes tegemaks neid otsuseid, mis mind päriselt teenivad. Minu sisetunne on tugevam ja kui ma seda ei kuula, saan kiirelt tagasisidet, et õigele rajale astuda. Tajun tugevamalt kogu tervikpilti oma elust, sellest, mis ja miks mind mõjutab. Siht, kuhu poole ma liigun on selgem ja kergusega on tehtavad otsused, mis seda sihti toetavad.

Kohati tundub justkui minu selgroog oleks pikem ja sirgem mistõttu olen rohkem keskmes ning tean täpselt, mis on see, mida ma igas päevas vajan ning tajun selgelt kui oluline on võtta aega enda jaoks igas päevas kasvõi 10 minutit. Lõpuks ometi ei too ma enam ettekäändeks, et elu on kiire, lastega ja koduga on palju tegemist ning mul lihtsalt ei ole enda jaoks aega. Ma lihtsalt tunnen väga selgelt nüüd kui väga ma vajan enda aega ja leian igas päevas võimaluse selleks. Oskan seda aega nüüd võtta ka siis kui lapsed parasjagu kõrval mängivad. Ja nii mu keha, vaim kui ka meel on nii tänulikud nendele laadivatele hetkedele. Lisaks tajun üleüldse peenemalt oma energiate liikumist ja muutumist ning oskan vaistlikult leida seda, mis mind toetab. Ma tunnetan kõike ümbritsevat samuti teravamalt ja see aitab mul vahet teha, millised tunded ja emotsioonid tulevad minu seest ja millega mul oleks vaja tegeleda ning millised ei ole üldse mitte minu omad ja nendesse ma oma energiat ära ei anna.

Uni on saavutanud täielikult uue dimensiooni. Esiteks ma jään magama nagu nipsust, kuigi nii palju kui ma mäletan, olen ma olnud inimene, kellel on raske uinuda. Mul on kombeks olnud veeretada peas muudkui kõiksugu põnevaid mõtteid ja nii on kulunud tunde enne kui ükskord magama jään. Nüüdseks aga piisab sellest, et lähen voodisse kui märkamatu kergusega juba uinunud olen. Unenäod aga on saanud tähenduse minu jaoks, millega ma päriselt ka oskan midagi peale hakata. Oskan üles korjata oma unenägudest tähenduse või mõne sõnumi ja seda enda heaks ära kasutada. Täna öösel tuli minuni algselt üks absurdi lähedane unenägu, kuid ärgates sellele mõeldes taipasin, et hoopis üks lapsepõlve hirm tahab tervenemist. Ja nii on mul nüüd võimalik sellele otsa vaadata ja sellega tegeleda, et muuta traumeeriv kogemus hoopis neutraalseks.

Kõige erilisem aga kogu selle une teema juures on see, et minust on hakanud saama hommiku inimene, mida ma aastaid juba soovinud olen, aga ei ole kuidagi õnnestunud selleni jõuda just uinumisraskuste tõttu. Nüüdseks aga ärkan ma enamikel hommikutel kell viis pakkudes endale kvaliteetaega kas joogatades, mediteerides või arvuti taga kirjutades, mis on minu jaoks tõeline nauding. Täna ärkasin ilma kellata juba enne viit olles ergas ja entusiasmi täis. See varahommikune energia on võrratult maagiline minu jaoks. Nii palju taipamisi on peale kosutavat und kui suur osa maailmast veel ümberringi magab. Samuti on pea selge ja fookus eriliselt paigas. Varahommikute juures on see eripära, võrreldes hilisõhtutega kui on ka tegelikult väga eriline energia, et alustan justkui uuelt lehelt. Möödunud päeva sündmused ei mõjuta mind nii palju. Seega minu kogemused ja tundmused on palju autentsemad ja neutraalsemad. Alles nüüd olen ma hakanud päriselt aru saama, mida tähendab sügav uni ja päriselt välja magamine. Olen tõdenud ka kui palju ma seda varem alahinnanud olen lihtsalt seetõttu, et ma ei ole kogenud nii sügavat ja laadivat ööund. Nüüdseks tänu sellele, et minu menüüst on väljas kõikvõimalikud lisaained, kofeiin, rafineeritud suhkrud ning ma toidan oma keha värskete vitamiinide ja mineraalide rikka ning võimalikult maheda toiduga, tajun kui tugevat mõju see avaldab minu unekvaliteedile ja selle sügavusele. Kõik, kes mind vähegi paremini tunnevad, teavad milline hommikune unimüts ma olen olnud terve elu ja kui raske on minul olnud hommikul voodist välja saada. Isegi endale tundub veider, et ärkan enne päikest rõõmsa ja säravana, täis entusiasmi olles tegutsemisvalmis. Pean ütlema, et see tunne ja kogemus on lihtsalt võrratu ning ükski kohv ega isegi tükike šokolaadi ei suudaks seda minu jaoks asendada.

Aitäh, aitäh, aitäh Lumeliblika toitumine, et oled mind pehmelt ent sihikindlalt õigel teel hoidnud!

Autor: Annamaria Venski
Tere ka Instagramis @annamaria.venski

 

Pin It