Palju räägitakse sellest, et meis kõigis on nii naiselik kui mehelik pool, nais- ja meesenergia. Samas aga ei leidu just kuigi palju asjalikku infot, kuidas üht või teist poolt endas rohkem esile tuua või miks on üldse oluline olla ühenduses oma erinevate polaarsustega.

Alates tütre sünnist olen tundnud sügavat igatsust äratada eneses ürgnaine, kes elab oma elu intuitiivselt, omab mingit sügavat sisemist tarkust ja kelle igast ihurakust kiirgab naiselikku väge ja energiat. Midagi minu naiselikus pooles muutus kui sain emaks just tüdrukutirtsule. Tema sünniga sündisin ka mina justkui uueks Naiseks. Olles emaks nii pojale kui tütrele olen tajunud, kuidas kumbki neist on minus esile toonud midagi väga erinevat. Võib öelda, et mingi osa minu mees- ja naisenergiast on vastavalt kummagi lapse sünniga samuti uuesti sündinud. Kuna hetkel on aga eriliselt aktuaalne minu jaoks sügava naiseliku energia kogemine eneses, siis praegu jagan ka sinuga just seda Naiseks kasvamise teekonda.

Eriliselt tugevat kutset avastada ja esile tuua ürgset naist eneses olen tundnud viimase pooleteise aasta jooksul. Ehkki olen enamasti olnud pisut omapäi kõndija, vastuvoolu ujuja ja tegelikult ma ei vajagi suurt seltskonda enda ümber, siis nüüdseks on minus tärganud sügav igatsus enda ümber koondada väekaid Naisi. Naisi, kes üksüht inspireeriks, toetaks ja oleks valmis avama oma sügavamaid hingesoppe. Ja ma olen eriliselt õnnistatud, et minu ellu on tulnud mitmeid väga erilisi Naisi, kellega saan südamest südamesse rääkida kõigest tundmata hinnanguid, konkurentsi või valehäbi. Võrratu on kogeda, kuidas Naised üksühe sagedust tõsta võivad. Olen kogenud Naiste imelisi enda pärisosa ja hingesoppide jagamisi, mis puudutavad nii sügavalt, et igaüks tunneb ära midagi eneses ja saab seeläbi ka tervendust.

Olen viimaste kuudega jõudnud niivõrd sügavale, tervendavale ja voolavale naiselikkuse teekonnale, et kogu minu elamise kogemus on saanud teise tasandi. Kogen aina sügavamat ühendust selle maagilise ürgse naisega endas. Kogen uuenenud maailmataju, sügavamat ühendust ja arusaama oma tundemaailmaga. Mõistan palju rohkem füüsilises kehas toimuvaid aistingud. Kogen oma keha tegelikult üldse igas mõttes palju rohkem. Palju selgemaks on saanud, millele öelda ei ja millele tugev jaaa, ooo jaaaa. Olen kogenud ka märksa sügavamaid naudinguid alustades sellest, kuidas toit võib anda täiesti enneolematu elamuse, kuidas keha hingab ja tänab kui tunneb tuule paitust ja õhu liikumist riiete all mil saan nautida aluspesuta ringi liikumist kuni ekstaatilise ja täiesti uuel tasemel armueluni välja ja siinkohal oleme me ikka Simoga justkui ju need samad inimesed teineteise kõrval. Ent ometi on minus tärganud midagi täiesti uut, mis kandub igasse eluvaldkonda ja puudutab väga sügavalt ka paarisuhet. Tunnen, kuidas minu samm hakkab aina enam käima sama takti ka loodusrütmidega, mistõttu olen palju rohkem toetatud kõiges, mida teen. Olen kogenud niivõrd kirgastavaid ja tervendavaid hetki, et neid on raske isegi sõnadesse panna. Olen ka märksa enesekindlam, väärtustan end rohkem ja armastan end aina enam. Ja samas tajun, et see kõik on alles algus ning mõtlen põnevusega, mis kõik veel võimalik on…

Selle kõige kogemine on olnud teekond ja ei ole ühte, kahte või kolme näpunäidet, mis mind selleni on toonud. Olen astunud ühe sammu teise järel ja olen teinud seda väga teadlikult. Ühe olulise sammuna olen end välja lülitanud päris palju välisest infost ja vähendanud märkimisväärselt nimekirja erinevatest sotsiaalmeedia gruppidest, kus varasemalt aktiivselt osalenud olen. Olen teadlikult toonud fookuse enesesse ja iseenda kogemisse, et oma sisehäält kuulda ja oma tõde elada. Olen lasknud alla nii mõnedki kaitsemüürid, et kogeda maailma ehedana julgedes ise seejuures olla üdini aus ja haavatav. Üheks oluliseks murdepunktiks oli hetk, mil lubasin lahustuda kuhjunud haiget saamistel sel moel, et ma ei mõelnud enam kellegi teise peale või teiste arvamusele ja lihtsalt spontaanselt lasin tulla selle, mis minust tulla tahtis. Ehkki see oli vabastav kogemus, tõstis see pinnale ka väga palju peidetud valu, misjärel olin terve öö ja päeva pisarais ja pidasin maha väga sügavaid vestlusi Simoga. Jagasime teineteisega kõige haavatavamaid kohti ja kogesin, kuidas sellistel õrnadel hetkedel tõepoolest avaneb läbi silmade värav teise inimese hinge. Ma pole end iial varem nii haavatavana tundnud. Ning samas selles õrnuses ja haavatavuses kerkis aina tugevamalt esile Naine minu sees, kes ei püüa olla tugev, kindel, ratsionaalne, korraldav ja mõistusepärane. Otse vastupidi ma lubasin täielikult olla endal selles voolavas loomingus, et alistuda ja usaldada elu täielikult. Vaid paar päeva hiljem päädis kõik totaalse kehapuhastusega. Selle päeva jooksul lasi minu keha lahti kõigest vanast, mis mind enam ei teeni ning puhastusin sõna otsese mõttes täielikult ka füüsilisel tasandil. Tagantjärgi olen mõistnud, et see sügav keha puhastumine lõi soodsa pinnase uue seisundi ja uute energiate kinnistumiseks.

Väga olulisel kohal sel ürgse naiselikkuse otsingute teel on olnud ka teised naised minu elus. Just need, kellega olen saanud olla koos sellises energias, et tunnen, kuidas me oleme ühisväljas, kus teineteist kõrgemale tõstame ja tervendame. Juba üksainus naine omab väga võimsat loovenergiat, aga kogemus sellest, kui naised jätavad kõrvale igipõlise konkureerimise, maskid ja ilustavad lood enesest, saab loomine toimuda täiesti uuel ja väga kiirel tasemel. Aitäh teile mu armsad, Naised, kes te viimastel aegadel mind väga puudutanud olete! Usun, et tunnete energeetiliselt ära selle tänutunde ja puudutuse oma hinges, mida minagi tunnen teile mõeldes.

Minu praegusel teekonnal on olnud ka üks väga eriline teejuht, kelle nime ma kuidagi mainimata ei saa jätta, kuna soovin, et iga Naine võiks kogeda neid taipamisi, milleni tema mindki on juhatanud. Olen tundnud väga erilist mõju minu sügava ürgse Naise ärkamisel just Devi Loreena loodud Naiseliku väe kursuse läbimisel. Nende teemade ja praktikate tõttu, mida Devi juhendamisel kogenud olen, on avanenud täiesti uus maailm minu jaoks. Minu kogemus on midagi sellist nagu Uinuv kaunitar oleks lõpuks pikast unest ärganud. Ja see Uinuv kaunitar ehk ürgne Naine minus õpib nüüd taas maailma uue nurga alt vaatama, tunnetama ja kogema. Ning see kogemus on tõeliselt meeliülendav. Ikka ja jälle taban end mõtlemast, mis kõik veel võimalik on. Naiseks kasvamine on elukestev teekond, mis võib kohati vägagi transformeeriv, maagiline ja ka üpris pöörane olla.

Kui soovid ühendust saada ürgselt targa, sensuaalse ja naudingutest tulvil Naisega iseendas, siis omast kogemusest kokkuvõtvalt soovitan:

  • Langeta kaitsvad müürid inimeste kõrval, keda sa usaldad, et võiksid kogu oma pehmuses ja õrnuses esile tulla.
  • Loo kontakti selliste Naistega, kes sind inspireerivad ja kõrgemale tõstavad.
  • Lubada endal aegajalt olla kaootiline, ebaratsionaalne, spontaanne ja voolav.
  • Leia endale oma naiselike salateadmiste allikas, mis just sind kutsub, selleks võib olla mõni raamat, podcast, kursus või mõni inspireeriv lihast ja luust Naine nagu minu puhul Devi Loreena.
  • Jälgi oma kuutsüklit, sellega kaasnevaid emotsioone ja energiataset ning õpi elama oma tsükliga kooskõlas.
  • Usalda, et sinus on peidus maailma kõige targem, imelisem, võrratum, sensuaalsem ja erilisem Naine.
  • Austa ja väärtusta Naisi enda ümber, lase minna konkurentsil ja julge olla ehe ja päris.
  • Paku endale alati võimalikest parimat, et ennast väärtustada.
  • Leia üles need tegevused, mis sulle naudinguid pakuvad ja luba endale igas päevas vähemalt üht neist.
  • Ennekõike aga armasta ja austa Naist iseendas!

Soovin Sulle naiselikkusest pakatavaid seiklusi ja kogemusi!
Tule ütle tere ka Instagramis @annamaria.venski

Autor: Annamaria Venski
Foto: Erakogu

Pin It