Aasta algus on suurepärane aeg oma harjumuste muutmiseks, et nii väline kui sisemine ilu õitsele saaks lüüa. Panin minagi kirja mõned lubadused selle kohta, mida sooviksin oma ellu rohkem tuua, mida võiksin korralikumalt või regulaarsemalt teha.

Luban, et tegelen iga päev joogaga, et leida rohkem ilu ja tasakaalu nii eneses kui ümbritsevas maailmas. Olen avastanud, et jooga pakub vastuseid pea kõigele elus. Nii aitab see saada mul ka paremaks, ilusamaks ja puhtamaks inimeseks nii iseenda kui teiste hüvanguks.

Luban, et soetan ainult selliseid kosmeetikatooteid, mille koostisest ma päriselt ka aru saan. Kui mõni nimi tundub võõras, uurin välja, mida see endast kujutab. Lihtne on lasta end kaasa kiskuda kaunitest lubadustest, mida pakendid endas sisaldavad. Palju raskem on aga lugeda, mida need lubadused endast tegelikult kujutavad ehk siis teadlikult mõista neid keerulise nimega koostisosi, mis väikses kirjas pakendi tagaküljel välja on toodud. Üks lihtne reegel näib siinkohal olevat: mida lühem nimekiri, seda puhtam sisu.

Luban, et ei kasuta oma nahal midagi, mis võiks kahjulike ühenditena organismi imenduda. Nahk on meie suurim organ ning kuni 60% kõigest, mida nahale määrime, imendub ka meie organismi. Sellesse numbrisse suhtun ma äärmise aukartuse ja lugupidamisega, kuna enam ei saa rääkida pelgalt välisest ilu lihvimisest, vaid jutt käib kogu organismi tervisest.

Luban, et vaatan iga päev oma abikaasale ja pojale sügavalt silma nii tihti kui võimalik, et armastusekarikas võiks kogu aeg pilgeni täis olla. Silmad on ju hinge peegliks ning nähes enese silmi peegeldumas kellegi armastavas pilgus, muutub ka kõige külmem ja hallim päev imeliselt kauniks.

Luban, et teen alati komplimente, kui need mu meeles mõlguvad, mitte ei jäta ainult enda teada seda, kui kellegi kohta midagi ilusat mõtlen. Ilusad ja siirad mõtted on jagamiseks, mitte enda teada hoidmiseks. Iial ei või teada, kui palju keegi meist vajab just seda väikest ilusüsti, mis kellegi huulilt tulles hinge paitab.

Luban, et puhkan igal võimalusel, olgu selleks siis vajadusel mõnus uinak, täielik lõõgastumine südamliku vestluse käigus või pehme pleedi sees kõigi oma meeltega tassikese sooja tee nautimine. Puhkus on see, mida julgen ilu ABCks pidada. Kui keha ja vaim on puhanud, jagub särtsu ja sära kõikjale.

Luban, et viin end rohkem kurssi taimeteadusega, et oskaksin seda igakülgselt kasutada ka oma ilurituaalides. Taimed, mis on puhtalt kasvanud ning õigel ajal austusega korjatud, on imelise võluväega.

Luban, et jälgin oma rühti, mis kipub vahel liiga mugavaks minema. „Selg sirgu!“ ei ole üksnes emade ja vanaemade poolt kiusamiseks mõeldud sõnapaar. Kaunis rüht loob mulje sihvakamast ja saledamast kehast ning lisab ka tubli annuse julgust ja enesekindlust.

Luban, et eelistan võimalusel kleite ja seelikuid pükste kandmisele. Mõelda vaid, milline privileeg on naiste jaoks haldja kombel ringi hõljuda, kleidisaba vallatult lehvimas.

Luban, et võtan meigi alati õhtuti maha enne magamaminekut, isegi kui olen rampväsinud. Üldiselt ma palju meiki ei kasutagi, kuna mulle meeldib, kui nahk saab vabalt hingata ja keskkonnamõjudest taastuda. Ometi on minulgi olnud õhtuid, kus olen oma meigitud palged unustanud ja enne puhastust magusasse unne vajunud. Et siis hommikul oma märksa tuhmimat ja väsinumat nahka tunnistada.

Luban, et teen vähemalt kord nädalas näole ja juustele maski vastavalt hooajale ja vajadustele. Mask on see, mis toidab, niisutab ja kaitseb sügavuti ning on seetõttu ülimalt vajalik. Siinkohal muidugi pean oluliseks kas ise sobivad mikstuurid kokku segada või kasutada mahedalt toodetud maske.

Luban, et harjan iga päev oma keha, et surnud naharakud saaks eemaldatud ning lümfi- ja vereringe turgutatud. Olen seni seda põgusalt ja võrdlemisi kaootiliselt teinud, kuid arvestades, et peale mõnusat protseduuri on nahk alati siidine ja pakatab elujõust, tahan selle kindlasti oma igapäevaste ilurituaalide nimekirja lisada.

Luban, et lähenen nii oma sisemisele kui välisele ilule holistiliselt, teadvustades endale, et ma olen üks tervik ning iga asi, mida endaga teen või ei tee, mõjutab kogu tervikut.

Luban, et iga päev peeglisse vaadates ütlen, et armastan end! Ei ole olemas midagi kaunimat kui puhas armastus. Miks mitte seda siis igapäevase harjumusena ka iseendaga jagada?!

Ma poleks arvanudki, et mul enesele nii palju lubadusi jagada on vaja, et juurutada sisse mõned ilusad harjumused. Mõelda vaid, kui lihtsatest asjadest piisab selleks, et tunda end ilusamana. Usun, et võtmesõnaks on siin järjepidevus. Mulle näib, et ainuüksi nende lubaduste kirjapanek mõjub paraja iluannusena. Kuidagi mõnus ja ootusärev tunne on sees, pisut nagu enne esimest koolipäeva.

Usun, et igaühe jaoks on olemas oma ilurituaalid, mis neid haldja kombel müstilise veetlusega särama löövad! Tuleb vaid kuulata oma sisemist häält, et üles leida need kõige õigemad salanipid, ning säilitada järjepidevus nende kasutamisel.

Inspireerivat rännakut oma isiklikus ilumaailmas!

Autor: Annamaria Venski (ilmus ajakirjas Sensa, jaanuar 2017)

Foto: Erakogu

 

Pin It