Ma olen seda tüüpi inimene, kellel on pidevalt mingid eesmärgid ja visioonid, mille poole püüelda. Minu jaoks peab elu lihtsalt pidevas liikumises ja arengus olema. Tean omast käest liigagi hästi, et eesmärkide püstitamine on aga märksa lihtsam kui nende saavutamine. Mistõttu olen aja jooksul hakanud kasutusele võtma erinevaid nippe, mis aitavad mind kursil hoida ja kiiremini soovituni jõuda. Kirjutan siin lahti mõned olulisemad tegevused, mis mina enda jaoks olen välja kujundanud ja mis minu peal suurepäraselt toimivad. Loodetavasti saad sinagi siit inspiratsiooni ja motivatsiooni.

Olen mõistnud, et minu jaoks ei sobi kuskilt raamatust või kursuselt õpitud raamistiku kopeerimine enda ellu, see lihtsalt ei toimi minu puhul, kuna tunnen end siis liialt piiratult. Lisaks sisaldab etteantud raamistik tihtilugu nimekirja sammudest, mida tuleks õnnestumiseks järgida ning see mõjub juba eos eemaletõukava kohustusena. Efektiivseks toimimiseks vajan ma vabadust ja loomingulist lähenemist, mis on kooskõlas minu praeguse hetke ja oludega. Seetõttu on mul aja jooksul täiesti loomulikult ja punnitamata kujunenud välja mõned väga lihtsad ja teostatavad harjumused.

Pean väga oluliseks, et oma unistuste ja eesmärkide osas ei seaks ma endale asjatuid piiranguid. Elu on näidanud, et väga oluline on päriselt ka uskuda oma eesmärkide saavutamise võimalikkusesse. Ei ole vaja keskenduda sellele, kas ja kuidas miski materiaalselt võimalik on, kuidas täpselt saavutada soovitu või millal miski teoks peab saama. Palju olulisem on uskuda oma unistuste täitumisse kogu oma ihu ja hingega. See paneb energeetilise jõu ja eluenergia abstraktsele mõttele taha ja nii hakkavad asjad päriselt liikuma. Ainult puhtalt ratsionaalse mõistusega seatud eesmärgid on väga piiritletud ja nende ellu viimiseks näib olevat vaid paar kindlat rada, mis nõuavad teatud kindlat asjade käiku ja on sõltuvad väga paljudest konkreetsetest teguritest. Samas kui teame, kuhu tahame jõuda, aga ei sea endale piiranguid, mismoodi, kuidas ja millal, siis on palju suurem võimalus päriselt ja palju kiiremini kohale jõuda. Tihtilugu elu üllatab meid lahendustega, mille peale me ise poleks tulnud. Kuna siht on energeetiliselt paigas, siis hakkavad vajalikud asjad järgemööda paika loksuma. Siht, millesse me usume on justkui magnet, mis vajalikke tegureid ise enda poole tõmbama hakkab.

See, et annan oma eesmärkidele nö vaba voli ei tähenda, et käed rüpes nüüd taevast alla sadanud õnnistusi ootama jääksin. Teen igas päevas neid väikseid samme, mida just täna saan teha, ent ma ei pingestu kuhugi jõudmise pärast. Mul ei ole otsest tegevusplaani, et samm üks viib teiseni jne. Ma lihtsalt teen seda, mida ma täna ära saan teha ja siin on väga olulisel kohal märkmed. Just need vanakooli käsikirjas üles kirjutatud märkmed, kuna neil on palju tugevam jõud ja energia taga kui trükitud tekstil. Oma käega läbi kirjutamine annab minu alateadvusele sihi. Sõlmiksin justkui lepingu enesega. Niisiis kirjutan ma pidevalt üles just neid väikseid samme, mida täna, homme ära tahan teha. See paneb paika mu fookuse, sest nii palju on kõrvale kallutavaid tegureid ja lihtne on ära kaduda infovoogu ja igapäevastesse tegemistesse. Kui mul on aga paberil kirjas, mis täna oluline on, siis on hea endal kätt pulsil hoida. Käsikirjas kirjutatu puhul on ka see tore, et ei saa midagi nö ära kustutada ja edasi lükata. Muidugi tuleb ka seda ette, et pean mõne tänase märkme ka homsesse päeva uuesti kirjutama, aga kui teen seda käsikirjas, siis ei taha ma üle kahe korra sama asja kirjutada ja kui täna mingil põhjusel jäi tegemata, siis homme teen seda kindlasti. Ja milline rahulolu valdab siis kui saan nimekirjast miskit maha tõmmata või linnukesed sinna taha märkida. Trükkides on see kõik palju abstraktsem. Oluline on igasse päeva märkida paras kogus ettevõtmisi. Kui liiga pikk nimekiri koostada, siis tekib tunne läbikukkumisest ja kohustuste alla mattumisest. Liiga lühike loetelu aga ei kasuta meie potentsiaali piisaval määral ära ning jätab liialt ruumi ebaolulistele ajaröövlitele.

Väga olulisel kohal on märgata ja pidurit tõmmata just nendel ebaolulistel ajaröövlitel ja neid kipub meil tänapäeva sotisaalmeedia ajastul ikka päris palju olema. Kuna viimasel ajal olen tundnud eriti tugevalt seda, kuidas aeg justkui libiseb käest, siis otsustasin hakata eriti teadlikult oma aega organiseerima ja kõrvaldama ajaröövleid. Selleks võtsin esmakordselt tavapärase märkmiku juurde lisaks kasutusele veel ka ühe väga erilise märkmiku, mille nimi mind koheselt köitis. Eesmärkmik täidab just seda rolli, mida mul hetkel nii väga vaja on. Panen sinna kirja, kuhu kaob mu aeg, millised on minu arenguplaanid, kuhu kaob raha ja kuidas raha eesmärgipäraselt paigutada. Lisaks aitab see mul teha olulisi otsuseid, hoida silma peal oma toitumisel ja liikumisel ning aitab välja tulla igakülgselt oma mugavustsoonist. Üks äärmiselt innovatiivne abimees, mis paneb märkama iseenda harjumusi ja seda, mis tegelikult takistab mul olemast nii efektiivne kui ma sooviks. Muidugi saaks seda kõike ka niisama paberile kirja panna, kuid antud juhul lihtsustab etteantud vorm ja organiseeritus märkmete tegemist ja jälgimist. Taaskord rõhutan ma enda käega läbi kirjutamise olulisust. Alati sellest ei piisa kui me oma peas asjad selgeks mõtleme. Kui oleme olulised asjad läbi kirjutanud, on neil palju käega katsutavam tulemus. Ega päevikut ei peeta ka ju selleks, et seda hiljem lugeda. Oluline on kirjutamise protsess ise ja see milleni see meid viib. Niisamuti on vahel vaja kellegagi oma mõtteid arutada ainuüksi selleks, et ise neist paremini aru saada ja selgusele jõuda ilma et teine osapool üldse midagi ütlema peaks.

Vähem oluliseks ei saa pidada ka oma tassi täitmist. Selleks, et eesmärgite poole mõnuga ja efektiivselt püüelda peab elus olema tasakaal. Ruumi peab olema ka enesele naudingute pakkumisel. Olgu need kasvõi väiksed veerandtunnised lugemishetked sooja teetassi taga, peaasi, et lood endale võimalusi järjepidevalt hinge tõmmata ja iseendaks olemist nautida. Ei ole tingimata vaja pikki nädalalõppe spaas või soojamaa päikesereise. Palju olulisem ja täitvam on leida igas päevas kasvõi need väiksed hetked enese jaoks. Järjepidevus on tulemuslikkuse võti. Mul on üldiselt vedanud, sest enamasti pakuvad need väiksed igapäevased sammud, mida oma eesmärkide saavutamiseks teen, mulle ka rõõmu ja rahuldust. Võin öelda, et lisaks sellele, et need mind edasi viivad, täidavad need ka minu tassi. Kui on aga ka selliseid samme, mille osas tean, et need tuleb lihtsalt ära teha, siis just nii neid võtangi, kerguse ja arusaamisega, et lihtsalt on vaja. Samal ajal hoides sihti oma unistustel ja nautides protsessi, kuna tean, et elu teeb vajalikke käike ning minu asi on usaldada ja mõista, et unistused ei ole mitte sihtkoht, kuhu jõuda, vaid elu on nautimist väärt protsess ja unistuste täitumine on vaid vahepeatus järgnevate unistuste juurde jõudmiseks.
PS. Kui sul on häid ja toimivaid nippe oma eesmärkide saavutamiseks, siis kirjuta neist kommentaaridesse, et olla inspiratsiooniks ka teistele.

Teadlikku, ent nauditavat teed oma unistuste ja eesmärkide juurde jõudmisel! Pea meeles siis, et palju olulisem sellest, kuidas, on uskuda, et miski üleüldse on võimalik.

Annamaria Venski
Tule ja saa inspiratsiooni ka Instagramis @annamaria.venski

PS. Nüüd ilmub Hingepesal ka uudiskiri, mis toob Sinuni need kõige kõigemad lood ja magusad eksklusiivsed pakkumised. Kodulehel uudiskirjaga liitudes, saad Sinagi esimeste seas osa Hingepesa tegemistest.

Pin It