Kahe väikese lapse emana olen tihtilugu avastanud, et kipun emarolli ära kaduma, justkui miskit muud mu elus enam ei olekski. Ühel hetkel tabas mind aga suuremat sorti äratundmine. Käes oli haruldane hetk, mil istusin täiesti üksi kohvikus, et nautida kuuma chaid ja kirjutada paar rida, sest seda naudin ma enim. Kirjutades kaotan aja- ja ruumitaju ning tunnen, kuidas minust sõnad läbi voolavad ning üksühe järel aina uusi lugusid ritta seavad. Niisiis tabas mind tugev ära tundmine. Ühtäkki istusin silmitsi kõige imelisema Naisolevusega.

Teate küll ju neid naisi, keda vaadates tunnete end inspireeritult, motiveeritult, tunnete et olete võimeline kõigeks, justkui kasvaks tiivad külge ja saaks kõrgustesse lennata, lisaks on nende ümber selline maagiliselt sensuaalne energia, mis vaid neid naisi ümbritseb, kes enda ürgse olemusega tõelises kontaktis on. Siis sa vaatad ja mõtled kerge ohkega, mis küll on selliste naiste saladus, mis paneb nad pakatama elujõust ja elamise rõõmust sedavõrd palju, et nad kõiki teisi enese ümber pealaest kuni varbaotsteni võluvad ja inspireerivad. No vot ja sedasama mõtlesin minagi kui seal istusin ja iseendaga silmitsi olin. Just, lugesid õigesti, see oli niivõrd kirgastav hetk, kus tundsin end kõige imelisema Naisena maailmas ning just iseendaga ma seal silmitsi olingi. Adusin, mis tunne on olla inspireeritud iseendast. Ma tundsin end kui graatsiline haldjas, kes mängleva kergusega kivisid ellu äratab ja rikkalikku elu enda ümber loob. Sel hetkel ma tajusin, milline võimas potsentsiaal minus naisena on ning et see on igas naises olemas, kui otsustame seda järgida. Igaüks võib olla võlurist haldjas oma võlumetsas.

Kohtudes omaenese potsentsiaaliga mõistsin kui oluline on teadvustada ja iga oma ihurakuga tunda naiseks olemise eripära. Oluline on mõista, et enne seda kui me oleme õed, emad, partnerid, abikaasad, koduperenaised, töötajad või isegi kuningannad ja presidendid…enne seda oleme me Naised. Naisenergia on loov energia, mistõttu on väga oluline, et oleksime pidevas ühenduses oma ürgse Naisega. Kui valime teadlikult oma naiselikkust elus hoida, siis anname suure potentsiaali luua enese ümber just sellist reaalsust, mis meid tõepoolest igati rahuldab ning meie silmad särama paneb. Kui me oleme ühenduses oma tõelise naiselikkusega võidavad sellest kõik meie ümber. Meie mehed on hoitud, tiivustatud ja õnnega koos, et oleme nende kõrval. Meie õed ja sõbrannad on tänulikud, et näitame neile naiselikku eeskuju ja oleme lakkamatuks inspiratsiooni allikaks. Meie lapsed õpivad meilt kui oluline on olla ühenduses oma ürgse väega ning seeläbi ise oma elu loojaks olla. Meie kaasteelised erinevates eluvaldkondades imetlevad meie karismat ja elujõudu, mis tõelise naiselikkusega alati kaasas käib.

Meist endist saab alguse maailma muutmine just sellises suunas nagu meie silmis see olla võiks. See on ühtaegu nii imelihtne ja teiselt poolt tundub kättesaamatu. Lihtne on see seetõttu, et tõepoolest pole muud vaja kui teadvustada oma tõelist olemust ja käia oma rada lähtuvalt sellest, kes me oleme. Kättesaamatu tundub aga seetõttu, et meil naistel on kombeks tahta saavutada ideaali. Kui me tunneme, et ideaal asub aga kuskil määramatus kauguses, siis kipume loobuma juba ilma, et oleks isegi üritanud. Kullakallis naisolevus, ma pean sulle õnneks ütlema, et ideaali ei ole olemas.
Kas tundsid, kuidas koorem langes õlgadelt? Kui mitte, siis kordan veelkord: “Ideaali ei ole olemas!”
On olemas vaid meie kujutelm ideaalist, kuid saavutanud kord juba selle, avastame, et on võimalik veel ja veel ja veel paremini ja rohkem. Seetõttu tasub juba eos mõelda pigem sellele, mida ma täna iseenda jaoks ära teha saan, kuidas ma täna juba saaks olla parim versioon iseendast, mis on see, mis täna paneb õitsema naise minu sees, kuidas ma juba täna saan olla inspiratsiooniks iseendale ja seeläbi kogu maailmale. Kõik suured muutused elus saavad alguse just täna, mitte homme, kullake!

Üheks oluliseks aspektiks muutuste teel võivad osutuda ka teised naised sinu elus. Kuna naiste üks olulisi baasvajadusi on kuulumise tunne, siis seetõttu on iseäranis oluline, et igal naisel oleks oma kogukond inspireerivatest naisolevustest, kellega koos arutleda nii igapäevastel kui ka eksistentsiaalsetel teemadel, kellega koos võtta ette ühistegevusi ja inspireerida, inspireerida, inspireerida, innustada ja toetada. Koos kasvamises on suur vägi ja kes võiks naist veel rohkem inspireerida kui mitte teine naine…

Kõigi imeliste Naisolevuste auks, kes minu teel on, on olnud ja tulevad veel!

Tekst: Annamaria Venski
Foto: Erakogu

Tere ka Instagramis @annamaria.venski

 

 

Pin It