Küllap oleme me kõik kuulnud ütlust, et sõnal on jõud. Mis on aga selle ütluse sügavam sisu? Kas ja kui palju me üldse mõtleme, milliseid sõnu üle oma huulte laseme kuuldavale tulla. Igal sõnal on oma sagedus ja mida rohkem kasutame armastusest ja tänutundest tulenevaid sõnumeid, seda kõrgema sagedusega on kogu meie olemus.

See, millest ja mil viisil me räägime mõjutab meid mitmel tasandil. Esmalt puudutab meie keel suus erinevaid meridiaani punkte, mis panevad tööle aju keemialabori, mis omakorda avaldab märkimisväärset mõju kogu organismile. Lisaks on meie meeleolu tugevalt mõjutatud sellest, millised hormoonid ajus parasjagu vallanduvad. Kui meile tundub, et meie jutt on mõeldud vaid teiste inimeste jaoks ning püüame oma sõnadega nendeni jõuda, siis tegelikkuses peegeldub see koheselt meile endale samuti tagasi. Ehkki me ei pane enda juttu niivõrd palju tähele, siis kuuleme me ise seda niisamuti nagu räägiks keegi teine meiega. Meie sõnade mõju meile enesele on seega mitmekordne ja tasub hoolikalt valida, millise emotsiooni pinnalt ja millise kavatsusega me räägime.

Dr. Masaru Emoto on teinud hulgaliselt katseid mõjutades vett erinevate sõnade ja muusikaga ning seejärel jäädvustanud vee kristalle. Tulemused on igakord samasugused. Positiivsete sõnumite nagu armastus, rahu, õnn ja klassikalise muusikaga laetud vee kristallid on kaunite ja keerukate mustritega. Samal ajal kui negatiivse sõnumi või raske muusika osaks saanud vee kristallid on ebakorrapärased ja justkui lõhutud väljanägemisega. Kui arvestada, et inimese organism koosneb ca 50-75% veest, siis siit võib järeldada, mis peitub selle sõnumi taga kui öeldakse, et sõnal on jõud.

Me saame enda sagedust mõjutada mitmel moel ja seeläbi mõjutame kogu oma reaalsust alustades enesetundest ja maailmakäsitlusest kuni terviseni välja. Alustada saame mõttest ja siis juba liikuda edasi sõnade ja tegude juurde. Kõik geniaalne on tegelikult imelihtne ja alati ei peagi suurteks muutusteks ja transformeerivateks kogemusteks vaja olema mingit imevalemit. Ainus, mida vaja on enese teadvustamine ja soov areneda ning edasi liikuda. Üheks võimsaks viisiks oma sagedust tõsta on ka mantrate loitsimine. Üks võimalus on lausuda enesele positiivseid afirmatsioone. Teine võimalus on laulda mantraid, millede mõju on niivõrd mitmekülgne, et võib tunda lausa transformeerivat kogemust. Mantrad on loodud algsetest helidest selleks, et neid loitsides saaks toimuda muutused meie sees. Mantrad mõjuvad juba ka siis, kui neid vaid kuulata, kuna nad tõstavad sagedust. Loitsides on nende mõju aga kordades suurem.

Kui mantratega varem kokku pole puutunud, siis tasub internetist otsida esitajaid ja esialgu ehk lihtsalt kuulata, mis tunde need tekitavad. Mantrad on ka üks oluline osa näiteks kundalini joogast, kus iga tund algab ja lõppeb kindlate mantratega. Samuti on kundalini joogas erinevaid meditatsioone, kus mantral on kandev roll. Niisiis on mantrate abil võimalik igakülgselt enda sagedust tõsta ja isegi tervendada end. Mantrate loitsija ja muusik Deva Premal on öelnud: “Mantrate laulmisega suudame alati väsinud vaimu tõsta, olenemata sellest, kui lahtiühendatuna me end ka ei tunneks. Sanskriti keeles tähendab „man” meelt ja „tra” tähendab vabanemist, nii et sõna “mantra” otse tõlgituna ongi sild hõivatud, kaagutava meele ja sisemise rahu vahel. See on olnud minu jaoks muusika ja meditatsiooni teekonna olemus. Laulust vaikusesse.”

Kui on huvi kogeda mantrate ülendavat väge ja saada osa erilisest sünergiast, siis tasub kindlasti plaani võtta ka Deva Premali kontserdi külastamine, sest juba oktoobris on tunnustatud mantra laulja külastamas Eestit. Kindlasti tasub ka meeles pidada vanarahva tarkust ning teades sõna väge tuleks ikka enne mõelda kui öelda. Kõik sõnad ja hingehelid, mis endast välja saadame, jäävad meis eneseski pikalt kõlama ja helisema ning tasub meeles pidada, et kõige enam mõjutavad nad just meid ennast.

Et meie sõnad oleks hingest kantud ja teistele rõõmuks edasi antud!

Autor: Annamaria Venski
Tere ka Instagramis @annamaria.venski

Pin It