Mulle tundub, et tänapäeval, kus enamik meist püüdleb iseseisvuse ja enesekultuse poole, oleme unustanud koostöö, oleme unustanud, mis tähendab olla Mees või olla Naine ja et need kaks saavad toimida vaid tehes koostööd, vastandamata head ja halba, lahterdamata musta ja valget. Kuid see kõik nõuab julgust.

Tõeline mees on julge nagu on seda ka naine. Miks?
Sest nõuab julgust olla mees, kes on õrn, hoolitsev ja haavatav. Täpselt sama palju nõuab julgust olla naine, kes on hea, siiras ja kaastundlik. Aga milleks seda kõike on vaja kui võib olla lihtsalt edukas, ilus, jalustrabavalt seksikas ning koguaeg tähelepanu keskpunktis? Kui näeme maailma ja inimesi enda ümber avarama pilguga, siis mõistame, et ainult meie heaolust siiski ei sõltu õnn. Avastame siis, et pakkudes kellelegi teisele seda parimat osa meist endist, mida isegi soovime kogeda, et just  siis loksub elu kuidagi paika. Olles haavatav ja kaastundlik kogeme ühtäkki elu täiel rinnal. Julgeme kogeda kõiki emotsioone, julgeme endast anda kõik, et oleks rohkem head ja vähem halba, julgeme naeratada ka siis kui väljas on hall ilm, sest igas hetkes on midagi imelist. Ka selles valus, mida võid kogeda, on midagi imelist. Nimelt Sa elad! Kasuta siis seda võimalust, mis Sulle on antud, ära raiska aega sellele, et endast kujundada kedagi, kes võiks rohkem teistele meeldida.

Vaata hoopis enda sisse ja püüa leida see miski, mida oma ellu soovid.
Püüa olla see keegi, keda oma ellu soovid.
Püüa jätta endast maha parem maailm kui ta oli seda enne Sinu sündi.
Püüa teha iga inimene rõõmsamaks kui ta oli seda enne Sinuga kohtumist.
Püüa olla see muutus, mida teistes näha soovid.
Veel parem, kui sa mitte lihtsalt ei püüa, vaid päriselt ka teed seda kõike selleks, et elada oma unistuste elu, just selles maailmas, millise oled enesele valinud.

Lisaks julgusele peaksid aga mõlemad, nii mehed kui naised, endas arendama võimet olla andestav ning õppima teineteisele silma vaatama nii sügavalt, et nad näeksid hingesügavusse, mis neist silmist kiirgab. Vaid siis saavad nad teineteisele pakkuda piisavalt armastust, et olla selles siirad ja vabad…

Imelist sisemist kasvamist!

Tekst: Annamaria Venski
Tere ka Instagramis @annamaria.venski

 

 

Pin It