Tõeline sära ja veetlus kajastuvad sisemises rahulolus, rõõmus ja elujanus. Jumestajana näen, kuidas täiusliku lihvi annab meigile see, kui inimene end peeglis uues valguses märkab ja tema silmad löövad särama. Sisemusest tulev rõõm paneb alati i-le täpi.

Ma ei talu kiirustamist ning kui on mingi üritus plaanis ja kell tiksub halastamatult, ilma et ma oleks jõudnud end rahulikult ette valmistama hakata, tunnen, kuidas muutun pisut rahutuks ning see mõjutab mind tihtilugu ka hiljem kogu ürituse vältel. Samas kui olen varunud piisavalt aega, et häälestada end konkreetsele üritusele, rahus välja vaadanud riided, teinud meigi ja sättinud juuksed, siis tunnen, kuidas säran ja õitsen ning naudin kogu sündmust.

Enne kui mõnele peokutsele jaatavalt vastan, mõtlen, kas ja miks ma sinna üldse minna tahaks. Püüan mitte teha valikuid lihtsalt tavade ja harjumuste põhjal. Minu jaoks on oluline, millise vibratsiooniga on inimesed, kellega kohtun, ja millist energiat õhkub keskkonnast, kus viibin. Iga hetk elus jätab ju väikse jälje meisse ning meil on kalduvus muutuda sarnaseks end ümbritsevate inimeste ja atmosfääriga.

Seega, enne kui plaanida uue kleidi ostu mõne ürituse jaoks ja panna ilusalongi aega kirja, võiksime vaadata korra enesesse, et tunnetada, kas ja kui palju see sündmus üldse meiega kooskõlas on, mis on need tegelikud põhjused, miks seal osaleda tahame, ja millised on ootused. Kui ka sügavamal mõtisklusel leiame, et süda lihtsalt kutsub osalema, võiks küsida eneselt, mida ma tõeliselt vajan, et tunda end imehästi ja särada sel päeval.

Tihtilugu võib vastus olla väga lihtne. Vaja on puhkust, häid emotsioone ja sära silmisse. Seega hellitagem end kõigega, mis kosutab ja virgutab vaimu ning paneb südame laulma. Kui see on paigas, on juba äärmiselt lihtne ära tunda neid väliseid ilunippe, mida on vaja. Kui meel on rõõmus ja hing värske, ei ole tihtilugu ühtäkki enam välist lihvimist nii palju vaja. Võime avastada kapist mõne seisma jäänud kleidi, mis saab uue hingamise ja sobib selga nagu valatult. Positiivses meeleolus tuleb ka meik ja soengu sättimine välja tavapärasest osavamalt. Kui oleme vaimselt valmis ja ootame sündmust kogu hingega, siis kõik lihtsalt loksub justkui iseenesest paika. Ja teisiti ei saakski olla, kuna oleme kooskõlas iseendaga ja teel sinna, kuhu süda tõeliselt kutsub.

Ole Sina ise

Riietuse puhul mõtlen alati, mis on see, mis mind hetkel kõnetab. Me kõik oleme pidevas muutumises ning see, kes ma olin eile, üleeile või viis aastat tagasi, ei pruugi ma enam täna olla. Mind ei pruugi kõnetada needsamad tegumoed, värvid ja stiilid. Selle asemel, et püsida harjumuspärastes mugavates raamides, püüan tunnetada, mis on see, mis just täna, siin ja praegu, täiendab mu sisemist ilu.

Olen nii isiklikult kui ka jumestajatöös kogenud seda, kuidas soovime endale vahel mingit stiili, mida kellegi teise juures märganud oleme. Meil, naistel, on paraku tänapäevases maailmas justkui alateadvusesse kodeeritud, et see, mida me ajakirjades, teleris, moelavadel ja igal pool enda ümber näeme, ongi tõeline ilu, mille poole pürgida. Siinkohal kipume unustama, et iga inimene on omanäoline ja näeb kõige parem välja selles, milles ta end vastavalt olukorrale ka hästi tunneb.

Mina tean, et mu nahk tahab enne olulist sündmust puhata. Hea, kui olen vähemalt päeva või kaks nahal oma loomulikus olekus kosuda lasknud. Veel parem kui nädala jagu või isegi rohkem. Siis tundub meik alati värskem ja püsib kauem. Piisaval hulgal vee joomist tuleb ka särava naha jaoks kasuks. Sedagi juba ennetades ja pikema aja vältel. Vaatan üle, millises seisus on nahk, kas on vaja lisaks kreemile ka koorimist ja maski. Mõnus näomassaaž elavdab vereringet, paneb jume särama ja vähendab turseid silmade all.

Kosmeetika puhul lähtun ikka ja jälle sellest, et koostis oleks võimalikult naturaalne ja puhas. Meigitoodetena julgen kasutada aga ainult kvaliteetset mineraalkosmeetikat. Jumestuse puhul pööran kõige enam tähelepanu silmadele, kuna silmad on ju hinge peegel. Tegelikult alustangi ma meiki alati silmadest. Esiteks seetõttu, et silmaalused saaks vajadusel puhtaks pühkida, kui sinna midagi peaks pudenema. Teiseks seetõttu, et minu jaoks lihtsalt loksub kogu jumestus iseenesest paika, kui silmad on kaunilt välja joonistatud.

Näole kannan vaid kerge kihi mineraalpuudrit, et nahka ühtlustada, pisut rõhutan põski ja huuled jätan tihtilugu loomulikuks, kuna mulle meeldib nende naturaalne toon ja pehmus ning mõte sellest, et ma ei pea muretsema, kas huulevärv ikka püsib ilusti ning milliseid aineid ma lisaks toidule koos huulevärviga alla neelan.

Juukseid ma tavaliselt palju ei säti. Puhas juus on imeilus oma loomulikus olekus. Lisaks hoiab see ajakulu ja närvirakke oluliselt kokku, sest tihtilugu on pikka ja rasket juust päris keeruline püsivasse seongusse sättida. Nüüd, kui olen neid pisut kärpinud, meeldib mulle aeg-ajalt ka laineid juustesse teha, mis lisab naiselikkust ja vallatust.

Need on minu ilu sättimise protsessi eripärad, aga tean, et igaühe jaoks on olemas oma ning tuleb see lihtsalt üles leida. Tasub enese peal katsetada, mitte kopeerida seda, mida teeb keegi teine. Tuleks püüda üles leida see, mis toob esile erilise miski ning samas laseb tunda end täielikult iseendana ja seeläbi lööb särama kogu olemuse.

Südantsoojendavat ilu kargetesse ilmadesse!

Autor: Annamaria Venski (ilmus ajakirjas Sensa, veebruar 2017)

Foto: Erakogu

 

Pin It