Ma ei tea, kuidas sinuga lood on, aga mulle meeldib kui elu on muutumises ja pidevas arengus. Juba gümnaasiumi aegsetest koolitundidest on mul eredalt  meelde jäänud, kuidas meie ajaloo õpetaja Tõnu Pedaru väga elavalt mitmeid kordi rääkis: “Areng. Ikka areng peab olema!”. Mind on see tõepoolest kandnud ja kannustanud tänasenigi.

Mul on võrdlemisi keeruline lihtsalt kohapeal olla ja kulgeda. Ehkki ka see on kahtlemata väga vajalik oskus, siis minul kipub ikka olema nii, et pidevalt on enesetäiendamiseks midagi uut käsil. Samal ajal aga meeldib mulle ka teatav mugavus, turvaline rutiin, stabiilsus ja etteaimatavus. Siis lihtsalt laabub kõik märksa rahulikumalt ja ei pea end pidevalt muutuste tarbeks ümber häälestama. Aga nagu öeldakse, et ellu ei jää mitte targemad ja tugevamad, vaid need, kes muutustega kõige kiiremini toime tulevad. Seega tervitagem muutusi ja nendega kohanemist.

Olen aru saanud, et igasuguse arengu eelduseks on eneseületamine ja oma mugavustsoonist välja astumine. Mistõttu aina enam püüan ma öelda jaa kõigele sellele, mis sunnib mind rohkemal või vähemal määral oma harjumuspärasest kestast välja astuma nö. Väikeste sammude haaval võtan ma vastu väljakutseid ja muudan oma harjumusi. Selleks, et areneda ja oma unistusi ellu viia ei ole vaja astuda suuri ja hiiglaslikke samme. Püsivaid muutusi toovad väikesed, igapäevased, kuid järjepidevad tegevused.

Igalühel meist on omad väljakutsed. Mõni päev puutume kokku väiksemate väljakutsetega, mõnel teisel aga päris suurtega. Kindel on aga see, et iga päev annab rohkelt võimalusi muutusteks ja enese arenguks. Inimloomus paraku aga on juba kord selline, et tahame ebamugavusest üle astuda. Tõeline muutus saab alguse aga hoopis ebamugavusest läbi minekuga. Tee juba täna midagi teistmoodi, võta avasüli vastu neid väikesi võimalusi enese ületuseks. Mõtesta enda jaoks lahti, mida ühe või teise harjumuse muutmine sulle anda võiks, mida on sul võita kui ületad oma väikseid hirme, mida oled harjunud eemale lükkama.

Mind täidab alati tohutu rahulolu ja täitun justkui uue värske energiaga kui olen teinud teadliku valiku üle olla oma hirmudest ja muudan harjumuspärast teguviisi või käitumist, mis mind tegelikult üldse ei teeni. See annab eneseusku, et saan kõigega hakkama. Ja tegelikult on see kõik nii lihtne. Suured muutused saavad alguse juba sellest, kui muudame oma arusaama ja harjumuspärast mõtlemist ebameeldivate olukordade ja probleemide osas. Kõik oleneb vaatenurgast!

Mõnusalt värskendavat eneseületamist!
Tere ka Instagramis @annamaria.venski

Tekst: Annamaria Venski

Pin It